راه‌های طبیعی بزرگ کردن سینه‌ها

راه‌های طبیعی بزرگ کردن سینه‌ها

سینه‌های بزرگ برای هر زنی، در هر سنی زیبا هستند و اعتماد به نفس و حالت زنانگی او را بالا می‎برد. آیا می‎دانستید به طور میانگین سینه‌های یک زن در طی زندگی اش ۶ بار تغییر سایز می‎دهند؟ با اینکه پزشکی از طریق جراحی راهی را برای بهبود اندازه ی سینه‌ها ارائه داده است؛ اما این راه با چالش‌ها و هزینه‌های هنگفتی همراه است. حالا سوال اصلی به میان می‎آید. راه‌های دیگر چه هستند؟
آیا راه‌های طبیعی‌ای برای بزرگ کردن سینه‌های شما وجود دارد؟ پاسخ مثبت است.
آنگونه که گفته می‎شود، شما اندازه ی سینه‌هایتان را از شخصی به ارث می‎برید؛ اما در واقعیت شما می‎توانید کارهای کمی‎بکنید تا اندازه ی سینه ی خود را بهبود ببخشید. همانطور که گفتیم، بیشترین تاثیرات از مسائل ژنتیک است؛ اما سبک زندگی، وزن بدن، تمرینات درست، پایبندی به سبک خاص زندگی، غذا خوردن درست، ماساژ دادن و تکنیک‌های بزرگ کردن سینه هم راههایی هستند که به وسیله ی انها یک زن می‎توانند، سینه‌هایی پر، سرحال با اندازه‌ای رو به رشد داشته باشند. راه‌های طبیعی بسیاری وجود دارد که می‎توان آنها را آن‌ها را امتحان کرد؛ همچنین آنها عوارض جانبی‌ای نداشته و مقرون به صرفه هم هستند.

در این مطلب برخی از این راه‌ها که برای شما مناسب است، گرد آوری شده :

۱) ورزش کردن

ورزش کردن قانونمند و از راه درست می‎تواند به شما در راه داشتن سینه‌های بزرگتر کمک کند. در اینجا وزنه زدن و حرکت‌های ورزشی جالبی توضیح داده شده است؛ این حرکت‌ها باعث انبساط و انقباض ماهیچه‌های سینه ی شما شده و سروشکل بهتری به آن می‎دهد. فعالیت‌های ورزشی خاصی هم هستند که باعث سفتی و خوش فرمی‎سینه‌های شما شده که ضمن بهبود شکل سینه، سر و وضع ظاهری شما را هم بهبود می‎بخشند. بهترین مزیت این روش، این است که این ورزش‌ها به آسانی در خانه انجام شده و نیازمند تجهیزات خاصی نمی‎باشند. استمرار در چارچوب‌های زیر و انجام دادن هدفمند آنها می‎تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند.
چند تمرین آسان برای انجام دادن، آماده کرده ایم که به شرح زیر است:

الف) شنا رفتن:

Push-Up1

شنا رفتن نه تنها برای عضلات پشت بازو مناسب است؛ بلکه در در قدرتمند ساختن عضلات سینه که در زیر سینه واقع شده اند هم مناسب است. در ابتدا ممکن است شما این تمرین برای شما کمی‎خسته کننده باشد؛ به همین علت شنا رفتن را با دو یا سه ست ده تایی در روز شروع کنید و وقتی بدنتان با تمرین وفق پیدا کرد؛ تعدادش را زیاد کنید.

دستورالعمل شنا رفتن:

در حالت پلانک با ارتفاع بالا قرار بگیرد، دستهایتان را دقیقا زیر شنانه‌هایتان گذاشته و آنها محکم روی زمین تکیه دهید؛ پشتتان را صاف نگه داشته و بدنتان را به سمت زمین بیاورید. مطمئن شوید که شکمتان به زمین برخورد نمی‎کند. دوباره خود را بالا بکشید. اگر شما فکر می‎کنید که این تمرین خیلی چالش برانگیز و خسته کننده است، می‎توانید زانوهایتان را روی زمین قرار بدهید.

ب) کرانچ :

crunch1

 

کرانچ باعث اصلاح شکم چاق و سپس قوی کردن ماهیچه‌هایش می‎شود. به محض بهبود شکل شکم، این حرکت موجب قوی تر شدن ماهیچه‌های سینه و پرتر شدن آن می‎شود.

دستورالعمل کرانچ رفتن:

به پشت روی زمین دراز بکشید؛ زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را بدون هیچ خم شدگی‌ای روی زمین قرار بدهید. دست‌هایتان را به زیر سرتان ببرید. شانه‌ها و پشتتان را از کف زمین جدا کرده و آنها را بالاتر بیاورید. چشم‌های شما باید به سمت سقف خیره و متمرکز باشد. وقتی به سمت بالا می‎آید نفستان را بیرون بدهید، یک ثانیه مکث کنید، نفس بگیرید و به حالت اولیه برگردید.

پ) شنا رفتن با دیوار:

wall-push-ups

شنا رفتن با دیوار مخصوص خانم‌هایی است که که شنا رفتن برای آنها سخت و خسته کننده است. درست مانند شنا رفتن شما باید بدنتان را به سمت دیوار هل بدهید. شنا رفتن با دیوار هم عضلات درون سینه ی شما را خوش فرم کرده و آنها را بزرگ می‎کند.

راه درست انجام شنا رفتن با دیوار:

جلوی دیوار بایستید، دست‌هایتان را تا حد شانه‌هایتان بالا بیاورید. کف دستتان را محکم به دیوار قرار دهید و بازوهایتان را با آرنج‌های خمیده در حالت کشیده شده به بیرون از بدنتان قرار دهید. حالا به موقعیت اولیه برگردید. از ابتدا با با مجموعه‌های چهار ست ده تایی بیشتر شروع کنید.

ت) پرس سینه با دمبل:

press with dumbbell

این حرکت باعث ساخته شدن عضله‌های سینه می‎شود و عضلات درون سینه‌ای را قدرتمند می‎سازد. توجه داشته باشید که این تمرین حتما باید با دمبل‌هایی انجام شود که بلند کردنش برای شما آسان باشد.

دستورالعمل پرس سینه با دمبل:

روی نیمکت دراز بکشید، دمبل‌ها را در هردو دستتان بگیرید. پاهایتان باید محکم روی زمین قرار گرفته باشد. دمبل‌ها را در همان جهتی به بالا بکشید که دستتان در راستای شانه‌ها مستیقما بالا می‎آید؛ سپس دمبل‌ها را به سطح شانه‌هایتان پایین بیاورید. این عمل را تکرار کنید.

ث) انقباض سینه:

این تمرین روی انقباض‌های یکسان سینه متمرکز است. این تمرین یکی از بهترین تمرین‌های سازنده ی سینه است.

دستورالعمل انجام صحیح انقباض سینه:

حوله را در مقابل خودتان بگیرید. دست‌هایتان باید به سمت بالا و رو به روی سینه ی خود قرار دهید. هر دست باید یک طرف حوله را محکم بگیرد. حالا دو طرف حوله را همزمان بکشید و سعی کنید دو طرف را از هم دور کنید. ماهیچه‌های سینه ی شما بدی در طول این تمرین منقبض شده باشد.

۲) رژیم غذایی برای داشتن سینه‌های بزرگتر

رژیم غذایی نقش قابل ملاحظه‌ای در اصلاح شکل بدن دارد. وقتی سایز سینه برای ما مهم است، باید تغذیه ی مناسبی داشته باشیم:

الف) شیر:

milk1

جذب شیر همکاری مناسبی در رشد بافت سینه دارد. شیر گاو با استروژن، پروژسترون و پرولاکتین غنی شده است که موجب تولید شیر در زنان و در نتیجه بزرگتر شدن آن می‎شود.

ب) گیاهان با برگ‌های بزرگ سبز:

green leaves1

برای داشتن سینه‌های بزرگتررژیم روزانه با گیاهانی با برگ‌های سبز پهن مفید است. این سبزیجات منابع خوبی از آهن و کلسیم هستند.
بیشتر سبزیجات با برگ‌های پهن و سبز عاری از فتواستروژن هستند که موجب افزایش بافت سینه می‎شود. دیلیل دیگر خوردن این نوع سبزیجات این است که آنها مانع ترشح هورمون مردانه ی تستسترون در زنان می‎شوند. این باعث بالانس هورمون‌ها در بدن زنان می‎شود و اجازه می‎دهد که استروژن در سطح مطلوبی در بدن برسد تا سازوکار بدن را کنترل کند.

پ) مغزها:

nuts

وجود چربی‌های تک سیرنشده در این مغزها در ساخت و ساز بافت‌های سینه و افزایش اندازه اش می‎شود.

ت) سویا:

soyabeans1

سویا حاوی پروتسترون است، وظیفه ی این هرمون رشد سینه است. همچنین سویا حاوی ایزوفلاون است که در مقابل سلل‌های رادیکال آزاد و سرطانی مبارزه می‎کند که می‎تواند با این روش هم باعث رشد بافت‌های سینه بشود.

غذاهایی مانند تخم کتان، شمبلیله، دانه‌های رازیانه را هم در رژیم غذایی خود جای دهید. برخی دیگر از انواع غذا که به افزایش رشد بافت‌های سینه کمک می‎کند، حبوبات و دانه‌های سویا هستند.

آیا موارد موثر دیگری هم وجود دارد؟

برای رشد مناسب سینه‌هایتان، بسیار حیاتی است تا سوتین‌های مناسبی انتخاب کنید. سایز سوتین نقش مهمی‎در افتادگی سینه دارد و موجب محکمی‎و خوش فرمی‎آنها می‎شود. راه دیگری برای داشتن سینه‌های بزرگتر، ماساژ دادن آن‌هاست. حداقل یک بار ماساژ دادن سینه‌ها در طول روز لازم است. این کار موجب افزایش گردش خون در بات‌هاست که موجب جریان روان هرمون‌ها و در نتیجه افزایش اندازه ی سینه‌ها می‎گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *